Diumenge, juny 20, 2021
- Publicitat -
Inici Articles Queixa L´EDIFICI, per el Manel Rosa.

L´EDIFICI, per el Manel Rosa.

El 14 de Febrer van encarregar una reforma a l’edifici a on vivim.  

Som molta gent vivint amb dret a decidir les obres, concretament 5.624.067 persones.  Es va fer una votació per veure si s’acceptaven les reformes que volem dur a terme.  

Es van presentar molts pressupostos. Les empreses més fortes per poder fer les reformes ERC,  JuntsxCat, CUP, EnComúPodem, Psc, Ciudadanos, PP presentaven les seves propostes i les  enviaven a cada veí de l’edifici.  

Una empresa nova, Vox, també va fer les seves propostes, no eren per fer les obres sinó per enderrocar l’edifici. 

De totes les persones amb dret a decidir les obres, van anar a votar 2.884.845. Gairebé poc  més de la meitat de les persones que vivim a l’edifici.  A la resta sembla que les obres de remodelació no els interessa. Tot i que si l’obra surt bé tothom es beneficiarà de la remodelació.  

També s’ha de pensar que aquesta gent que no ha volgut dir el seu parer, estan disposats a  pagar l’obra. No els hi queda un altre remei.  L’obra la pagarem entre totes les persones que vivim a l’edifici. Si no vols decidir quina empresa ens farà l’obra estàs en el teu dret, però després no vinguis  amb reclamacions. T’aguantes! 

De la consulta va sortir una empresa adjudicatària. La seva proposta per les reformes són una mica rares, que si sí, que si no.  Podem fer les obres, però no totes… Hem de contractar a la gent del país veí, per fer-ho… Nosaltres no som ningú per canviar l’edifici… Nosaltres volem… però no farem res. Això és el que ens diuen. 

Per una altra banda, tres dels grups que es presentaven per fer les obres i que tots tres deien  que farien la remodelació més o menys de la mateixa manera si s’ajuntaven les tres empreses,  tenien prou suports per poder portar a terme la remodelació. Clar que uns volen començar l’obra pel terrat. Uns altres que si no tenen prou obrers per fer  les obres, altres que sí que ja ho farem… 

El cas es que dos mesos desprès encara estem pendents de que ens diguin si fan l’obra o no. Potser ens presenten alguna altra alternativa.  No sabem res de res. Ah!  Això sí. Aquest dos mesos cadascú dels operaris ha cobrat puntualment les seves nòmines. Aquestes persones que cobren puntualment per la feina son: 

Per l’empresa ERC que ha obtingut un total de 605.581 vots 

Anna Caula i Paretas @anna_caula 

Rubén Wagensberg Ramon @wagensberg 

Jordi Alber i Caballero @Santadreucenc 

Pere Aragonès Garcia @perearagones 

Irene Aragonès Gracia @irenemont_roig 

Ana Balbera i Marín @anabalberamarin 

Ester Capella Farré @estercapella 

Cales Castillo Rosique @CarlesTgna 

Bartomeu Compte Masmitjà @BartomeuCompte 

Jenn Díaz Ruiz @JnnDiaz 

Najat Driouech Ben Mousa @najat_driouech 

Ferran Estruch i Torrents @ferranestruch 

Juli Fernàndez i Olivares @julifernandez 

Antoni Flores i Ardiaca @AntoniFlores7 

Jordina Freixanet i Pardo @jfreixanet

Chakir El Homrani Lesfar @ChakirelHomrani 

Teresa Jordà i Roura @TeresaJorda 

Josep Maria Jové Lladó @jmjovellado 

Lluïsa llop i Fernàndez @lluisallop 

Ernest Maragall i Mira @ernestmaragall 

Engelbert Montalà i Pla @engelbert1714 

Pau Morales i Romero @PauVilassar 

Mònica Palacín i París @monicapalacin29 

Núria Picas Albets @NuriaPicas 

Sergi Sabrià i Benito @sergisabria 

Lluis Salvadó Tenesa @LlSalvado 

Raquel Sans Guerra @raquelsans 

Meritxell Serret i Aleu @MeritxellSerret 

Roger Torrent Ramiò @rogertorrent 

Alba Vergés i Bosch @albaverges 

Laura Vilagrà Pons @LauraVilagra 

Marta Vilalta i Torres @martavilaltat 

Maria Jesús Viña i Ariño @mjvinya 

Com veieu d’aquest grup hi ha 33 persones contractades. 


Pels de JUNTSxCAT que van obtenir un total de 568.002 vots per fer l’obra ens han enviat a: 

Laura Borràs i Castanyer @LauraBorras 

Jaume Alonso Cuevillas i Sayrol @JACS_JaumeACS

Elsa Artadi i Vila @elsa_artadi 

Albert Batet i Canadell @albertbatet 

Maria Antònia Batlle i Andreu @MAntoniaBatlle

Meritxell Budó i Pla @meritxellbudo 

Francesc Damià Calvet Valera @damiacalvet

Eusebi Campdepadrós i Pucurull @ECamdepadros

Joan Canadell i Bruguera @jcanadellb

Cristina Casol Segués Sense adreça de twitter

Francesc de Dalmases i Thió @francescd

Anna Maria Erra i Solà @Anna_Erra 

Mercè Esteve i Pí @mercespi 

Jordi Fàbrega i Sabaté @jorfabrega 

Anna Feliu Moragues @feliu_anna 

Glòria Freixa i Vilardell @gloriafreixav

Joan Carles Garcia Guillamón @Jgarciacarles

Gemma Geis i Carreras @GemmaGeis

Maria Assunció Laïlla Jou @titonlailla 

Aurora Madaula i Giménez @Aurora_Madaula

Jordi Munell i Garcia @jordimunell 

Teresa Pallarès Piqué @mtpallares 

Lluís Puig Gordi @LluisPuigGordi 

Jordi Puigneró i Ferrer @jordiPuignero

Josep Rius i Alcaraz @josep_rius

Ferran Roquer i Padrosa @Tionroquer 

Mònica Sales de la Cruz @mncsls 

Judith Toronjo Nofuentes @judithtoronjo 

Ramon Tremosa Balcells @ramontremosa 

Salvador Vergés i Tejero @salvaverges 

Francesc Ten i Costa @Ftenc 

Marta Madrenas i Mir @MartaMadrenas 

D’aquesta empresa tenim 32 persones per treballar el projecte. 


Tenim també el tercer grup de la CUP ,votat per 189.087 persones . D’aquest grup tenim contractades 9  persones, son: 

Basha Changue Canalejo @bashachanguerra 

Laia Estrada Cañón @EstradaLaia 

Xavier Pellicer Pareja @XaviPalli 

Eulàlia Reguant i Cura @aramateix 

Carles Riera Albert @carlesral 

Maria Dolors Sabater i Puig @mariadolorsa 

Montserrat Vinyets Pagès No tinc adreça de twitter 

Pau Juvillà Ballester @Pjuvilla 


Aquestes 74 persones són les que ens han enviat per treballar a les obres de remodelació i  construcció del nou edifici on volem viure.  Tenen unes quantes empreses més petites que els poden ajudar, entre totes elles han  aconseguit un total de 1.448.901 vots a favor de la remodelació del edifici.

Això és un 51’57 % de totes les persones que hem votat les reformes.  Una majoria que diguin el que diguin els altres empresaris que volen que l’edifici no canvií, o  volen enderrocar l’edifici.  L’edifici és nostre i farem el que la majoria hem votat.   Tots han tingut l’oportunitat de convèncer a tothom per fer els seus projectes.  Qui ha guanyat hem sigut nosaltres els que volem un canvi a l’edifici, tan a nivell estructural  com a nivell intern. Farem les obres amb els equips que ens han proposat les empreses contractades! ERC /JUNTSxCAT/CUP. 

Qui no ho vulgui, que voti una altre cosa a la següent reforma. 

I, les empreses contractades que no s’oblidin. Si no feu les obres i esteu cobrant , potser la propera vegada ho tindreu una mica més difícil per convèncer al veïnat per donar-vos suport.  

He posat els noms i adreces de Twitter de tota la gent que cobra per fer l’obra, extretes del  contracte signat. Són dades públiques. No són privades.  Si voleu adreçar-vos a elles o a ells per demanar responsabilitats no ho feu, són treballadores i  treballadors.  Les empreses ERC, JUNTS x CAT i CUP, si són responsables.  S’ha de demanar responsabilitats a LES EMPRESES. 

Cerqueu vosaltres com posar-vos en contacte amb elles.

Autor: Manel Rosa. Empresari jubilat @marodel54

Ajuda’ns a continuar treballant. La teva ajuda ens permet continuar escrivint.

Fes-te subscriptor premium (Aquí)  per 3€/mes. Amb la subscripció rebràs capítols de la novel·la Mémé, articles en exclusiva i un resum setman

saralidiaester
Sara-LidiaEster
Escriptora per la República de Catalunya. A dia d’avui em considero comunicadora de la vida i escric tot allò que penso sense pèls a la llengua.

FER UN COMENTARI

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu el vostre nom aquí

- Publicitat -

El més popular

- Publicitat -